Zpět na přehled novinek

Zahájení podzimní sezóny 2018

Zahájení podzimní sezóny

Jesenio Cup 2018

V sobotu 6. 10. v Šumperku uskutečnil tradiční Jesenio Cup – závod žákyň s mezinárodní účastí. GKM Olomouc reprezentovaly Adéla Paulíčková, Klára Nyklová, Kateřina Krčálová, Barbora Šromová, Adéla Poláková a Johana Valentová.

K závodu nastoupilo početné pole závodnic v rozmezí ročníků narození 2009 – 2005. Kromě zástupkyň několika moravských klubů (Šumperk, Olomouc, Prostějov, Valašské Meziříčí) přispěly ke krásnému sportovnímu zážitku také výborné závodnice z Polska ( Nysa, Krakov) a Maďarska (Budapešť).

Celý závod se nesl ve sportovním duchu , děvčata předvedla špičkové sportovní výkony a diváci si odváželi bohaté zážitky.

Nás potěšily zejména výkony našich děvčat, která si v přípravě na podzimní závodní sezónu vyzkoušela nové sestavy . Nejlépe si z olomouckých děvčat vedla Johana Valentová, která podala bezchybný výkon a ve své kategorii obsadila 1.místo. Výborné umístění zaznamenaly také Adéla Paulíčková (4.) a Adéla Poláková (6.) Ostatní děvčata i přes drobné chyby svými výkony rovněž potěšila. Všem závodnicím blahopřejeme k dosaženým výsledkům, děkujeme za reprezentaci klubu a přejeme mnoho chuti a píle v přípravě na nastávající soutěžní maraton.

 

O vázu Horních Počernic

Dne 13. 10. odjela minivýprava na soutěž do Prahy – Horních Počernic. GKM reprezentovaly nejmladší žákyně Kateřina Ladislavová a Sylva Čejková, které soutěžily v kategorii „mimi“ ve dvojboji na kladince a v prostných. Obě děvčata v závodě zabojovala a předvedla pěkné sestavy. Kateřina Ladislavová svým výkonem obsadila 3.místo a získala bronzovou medaili. Sylva Čejková skončila na pěkném 13.místě. Děvčátkům rovněž gratulujeme a věříme, že tento úspěch pro ně bude povzbuzením do další práce.

 

Mistrovství České republiky

V závěru října (26. -27. 10.) se sjely mladé gymnastky do Jindřichova Hradce na mistrovství České republiky v kategorii žákyně, juniorky a ženy C. Náš klub měl zastoupení v kategorii žákyň a juniorek. Pro všechny olomoucké závodnice to byl první start v mistrovské soutěži, nicméně i přes obrovskou konkurenci se nezalekly soupeřek a předvedly své sestavy na velmi dobré úrovni. Nejlépe si v závodě vedla teprve devítiletá Adélka Paulíčková, která patřila k nejmladším a nejmenším závodnicím a i přes pád v sestavě na kladině obsadila mezi 101 závodnicemi krásné 13.místo. Klárka Nyklová ( také jedna z nejmladších) skončila 20. Sabina Sikorová obsadila 55. místo. V soutěži juniorek se k závodu sjelo 56 závodnic. Zde měl náš klub zastoupení díky Barboře Cupákové a Aničce Šotkové. Obě děvčata podala solidní výkony na všech nářadích a výsledkem bylo 27. místo Cupákové a 40. místo Šotkové. Všem děvčatům děkujeme za zodpovědnou reprezentaci klubu a přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích.