Zpět na přehled novinek

Ohlédnutí za jarní sezónou

Další reprezentantky klubu startovaly v kategorii juniorek, resp. žen. Zde se předvedly juniorky Klára Nyklová, Adéla Paulíčková a Adéla Poláková, za ženy nastoupila Johana Valentová. V kategorii VS 5B obsadila Klára Nyklová 3. místo, Adéla Paulíčková nastoupila k závodu po třítýdenní pauze způsobené zraněním jen ve dvou disciplínách, ve kterých předvedla solidní výkony a vybojovala si postup na mistrovství České republiky. Rovněž Klára Nyklová a Johana Valentová získaly přímé postupové místo na mistrovství republiky.

Adéla Poláková se zúčastnila závodu v kategorii juniorek C, kde obsadila pěkné 2. místo. Mistrovství republiky v této kategorii se uskuteční 28. 10. 2022.

Mistrovství ČR

V letošním roce se mistrovství ČR uskutečnilo ve dnech 10. -12. 6. v Černošicích. Náš klub měl v soutěži 3 zástupkyně. Nejlépe si vedla Johana Valentová, která v silné konkurenci, i přes drobné zaváhání na kladině, obsadila krásné 5. místo. Od medailových pozic ji dělilo pouhých 0. 35 bodu.

Závodnice Klára Nyklová a Adéla Paulíčková se poprvé představily v kategorii juniorek. Přestup do této kategorie představuje i zásadní zvýšení obtížnosti sestav. Pro dívky to byla velká výzva, v závodě se však dopustily některých chyb, které je připravily o lepší umístění. I přes tato zaváhání získaly umístění v první polovině silného startovního pole.

Adéla Paulíčková si poprvé v závodě vyzkoušela saltový přeskok (Cukahara), který předvedla velmi dobře a taktéž obohatila své sestavy na bradlech a kladině o nové obtížnější tvary. Klára Nyklová předvedla sestavu na bradlech, kladině i prostných v požadované vyšší obtížnosti.  Obě děvčata zvládla přechod do kategorie juniorek velmi dobře, za což si zaslouží pochvalu.

Všem děvčatům gratulujeme k dosaženým úspěchům a děkujeme za reprezentaci klubu. Přejeme klidné prázdniny a spoustu sil a chuti do další sportovní činnosti.